Jan Blažej Santini-Aichel

Snad žádná umělecká činnost se nezapsala do podoby českých zemí tak hluboce jako barokní stavitelství. Díla stavitelů obohacují podobu našich měst a vesnic. Dávají krajině originální rytmus a harmonii. Mezi osobnosti, které výrazně překročily horizont své doby patří nesmazatelně architekt, zakladatel barokní gotiky Jan Blažej Santini-Aichel (dále také Santini). Jeho osobnosti a dílu jsou věnovány tyto stránky.  Děkujeme všem, z jejichž podkladů jsme mohli čerpat. Na prvním místě pak Prof. PhDr. Mojmíru Horynovi za hluboké inspirační zdroje a prameny poučení. 

Informace a texty na těchto stránkách jsou pouze rámcové a mohou být na základě Vašich osobních zkušeností a znalostí doplňovány či rozšiřovány. Obsah zde by měl být stejně tak pestrý a smysluplný jako je samo dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Santiniho barokní slavnosti v Humpolci

V neděli 28. 5. 2017 se v kostele sv. Mikuláše uskutečnila první z řady několika přednáškových cyklů projektu Santiniho barkoní slavnosti 2017. O úvodní varhanní introdukci se postaral mladý talentovaný varhaník Lukáš Dvořák, následovala přednášta Stanislava Růžičky o životě a díle Jana Blažeje a celou akci uzavřelo nádherné vysoupení barokního ansámblu Belladona Trio. Fotografie najdete zde

V neděli 4. 6. 2017 se uskuteční v klášterním kostele Narození Panny Marie v Želivě celodenní přednáškový cyklus pod názvem Santini a jeho duchovní svět. Přednáší doc. PhDr. Jiří Kotalík a prof. PhDr. Vít Vlnas. Učinkuje Tišnovský komorní orchestr. Začátek akce v 10:30 hod. Vstupné 130 Kč. Srdečně Vás zveme.

Santiniho barokní slavnosti v Humpolci
humpolec-santini 1humpolec-santini 2humpolec-santini 3humpolec-santini 4humpolec-santini 5

 

program humpolec zeliv

Banner Kraj Vysocina