Za Santiniho stavbami s turistickým pasem

pas1V Čechách a na Moravě najdete v současnosti 10 areálů se Santiniho stavbami, které jsou přístupné veřejnosti jako kulturní památky. Putování po těchto památkách je rozděleno do tří základních okruhů - Západočeského (Kladruby, Plasy, Mariánská Týnice), Východočeského (Sedlec u Kutné Hory, Chlumec nad Cidlinou, Želiv) a Moravského okruhu (Zelená Hora, Žďár nad Sázavou, Rajhrad, Křity).

Na pokladně každé této památky můžete na vyžádání získat turistický pas, který Vás opravňuje k „Putování za Santinim“. Zároveň zde získáte své první razítko. Na každém dalším místě získáte na požádání se zakoupenou vstupenkou další razítko do Vašeho turistického pasu. Po získání všech deseti razítek, odešlete turistický pas poštou na adresu Putování za Santinim, Zámek 2, 591 02 Žďár nad Sázavou.

Po obdržení Vašeho pasu Vám vystavíme certifikát, na základě kterého se stanete členy Klubu přátel Santiniho. Ten Vám společně s Vaším pasem zašleme na Vámi uvedenou adresu.

K turistickému pasu je k dispozici také katalog deseti vybraných objektů, sada pohlednic nebo originální kalendář, ve kterém vám Santiniho stavby budou dělat společnost nejeden rok.