Jan Blažej Santini-Aichel

Snad žádná umělecká činnost se nezapsala do podoby českých zemí tak hluboce jako barokní stavitelství. Díla stavitelů obohacují podobu našich měst a vesnic. Dávají krajině originální rytmus a harmonii. Mezi osobnosti, které výrazně překročily horizont své doby patří nesmazatelně architekt, zakladatel barokní gotiky Jan Blažej Santini-Aichel (dále také Santini). Jeho osobnosti a dílu jsou věnovány tyto stránky.  Děkujeme všem, z jejichž podkladů jsme mohli čerpat. Na prvním místě pak Prof. PhDr. Mojmíru Horynovi za hluboké inspirační zdroje a prameny poučení. 

Informace a texty na těchto stránkách jsou pouze rámcové a mohou být na základě Vašich osobních zkušeností a znalostí doplňovány či rozšiřovány. Obsah zde by měl být stejně tak pestrý a smysluplný jako je samo dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Cyklus přednášek na téma BAROKO

Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou II. ve spolupráci s Biskupstvím brněnským a spolkem Putování za Santini Vás srdečně zvou na cyklus přednášek na téma BAROKO. Přednášky se uskuteční ve farmín sále v areálu žďárského kláštera ve dnech 4. 3., 11. 3 a 18. 3. 2017. Více informací najdete zde.

Doc. PhDr. Jiří Tomáš Kotalík, CSc.
kotalik-baroko-zdar 1kotalik-baroko-zdar 2kotalik-baroko-zdar 3kotalik-baroko-zdar 4kotalik-baroko-zdar 5

Prof. PhDr. Vít Vlnas, Ph.D
vit-vlnas 1vit-vlnas 2vit-vlnas 3vit-vlnas 4vit-vlnas 5

Irena Bukačová a Zdeněk Hojda
baroko4-3-2017 1baroko4-3-2017 2baroko4-3-2017 3baroko4-3-2017 4baroko4-3-2017 5

prednasky-baroko-zdar