Jan Blažej Santini-Aichel

Snad žádná umělecká činnost se nezapsala do podoby českých zemí tak hluboce jako barokní stavitelství. Díla stavitelů obohacují podobu našich měst a vesnic. Dávají krajině originální rytmus a harmonii. Mezi osobnosti, které výrazně překročily horizont své doby patří nesmazatelně architekt, zakladatel barokní gotiky Jan Blažej Santini-Aichel (dále také Santini). Jeho osobnosti a dílu jsou věnovány tyto stránky.  Děkujeme všem, z jejichž podkladů jsme mohli čerpat. Na prvním místě pak Prof. PhDr. Mojmíru Horynovi za hluboké inspirační zdroje a prameny poučení. 

Informace a texty na těchto stránkách jsou pouze rámcové a mohou být na základě Vašich osobních zkušeností a znalostí doplňovány či rozšiřovány. Obsah zde by měl být stejně tak pestrý a smysluplný jako je samo dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Putování za Santinim - Východní Čechy

Vážení přátelé, milovníci Jana Blažeje Santiniho. Jsme na prahu nové turistické sezóny a my jsme pro Vás připravili další putování po NEJEN Santiniho stavbách. Průvodce nám bude český historik umění Jiří Kotalík. Zájezd se uskuteční v sobotu 11. 5. 2019 s odjezdem autobusu v 9:00 hod. z vlakového nádraží Kutná Hora hl. n. Cena 799 Kč / osoba. Těšíme se na Vás. Více informací najdete zde.


Vlakové spoje do Kutné Hory hl. n.

 od Brna  od Prahy
 odjezd  Brno  6:31  odjezd  Praha hl. n,  8:03
 odjezd  Žďár n. Sáz.  7:32  příjezd  Kutná Hora hl. n.
 8:56
 příjezd  Kutná Hora hl. n.
 8:58      


Plánovaný příjezd k hlavnímu nádraží v Praze je kolem 18:00 hod. Autobus bude dále pokračovat do Kutné Hory a končí v Čáslavi.

Vlakové spoje z Prahy hl. n.

 odjezd  čas
 směr Brno  18:20, 18:50
 směr Plzeň  18:15, 18:45
 směr Ústí nad Labem  18:32

zajezd VC 2019