Valná hromada ve Žďáře nad Sázavou

V pořadí pátá Valná hromada našeho spolku se konala netradičně, až v podzimní období roku, a to u příležitosti vyvrcholení oslav Santiniho barokních slavností 2017. Závěrečná část celoročních aktivit se odehrála ve dnech 8. – 10. září 2017 ve Žďáře nad Sázavou, jejíž součástí byla i Valná hromada našeho spolku. Ta se konala v sobotu 9. 9. 2017 a účastnilo je jí celkem 12 členů spolku.

Hlavními body bylo zhodnocení činnosti v roce 2016 a aktivit spojených s letošními oslavami Santiniho barokních slavností konaných po Santiniho stavbách v kraji Vysočina. Dále pak plán činnosti na rok 2018 a především zahájení aktivit pro tvorbu konceptu na rok 2023, kdy si budeme připomínat 300 let od úmrtí Jana Blažeje Santiniho. Další významnou součástí VH bylo přijetí nových členů, kteří významně posílí naše řady a to PhDr. Jiřího Kotalíka a Ing. Petra Macka Ph.D.

Po Valné hromadě se všichni členové spolku zapojili jako organizátoři či přednášející Klášterní noci, která byla součástí víkendového programu oslav Santiniho barokních slavností.

Santiniho barokní slavnosti Žďár nad Sázavou
slavnosti-santini-zr 4slavnosti-santini-zr 1slavnosti-santini-zr 2 slavnosti-santini-zr1 3 slavnosti-santini-zr1 12